Higiena w przedszkolu

Dzieci najlepiej chłoną wiedzę poprzez zabawę. W takiej formie, warto zafundować maluchowi treści, dotyczące higieny. Nowe środowisko to zawsze zagrożenie dla układu immunologicznego dziecka, więc warto zapoznać dziecko z zasadami higieny, szczególnie że w przedszkolu będzie miało kontakt z dużą ilością osób. Podczas pierwszych dni pobytu w przedszkolu maluchy zostały oswojone z wszystkimi pomieszczeniami oraz sprzętami, zaczynając od wycieraczki do butów, na toalecie i sali kończąc. Zajęcia kształcące nawyki higieniczne  mają charakter zabawy, w formie wycieczki po przedszkolu, nawet połączonej z piosenką czy pokazywaniem niektórych czynności. Kreatywny przekaz doskonale trafia do dzieci.
W trakcie przeprowadzania zajęć pod hasłem Czystość rąk dzieci poznały najważniejsze zasady dotyczące higieny rąk. Nauczyły się prawidłowej techniki mycia rąk, zapoznały z wiedzą na temat konsekwencji zdrowotnych związanych z brudnymi rękami. Poprzez doświadczenia przekonały się, że mydło zwalcza brud, tłuszcz, bakterie i wirusy oraz, że mycie rąk mydłem i ciepłą wodą skuteczniej zwalcza zarazki. Wykonana postać Mydłomena, którą dzieci zabrały do domu ma za zadanie przypominać im o myciu rąk.
Dodano: 2020-03-20