Dbamy o ptaki

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają aby miały co jeść. Dzieci z grupy II dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. Słoneczka uczestniczyły w cyklu zajęć na temat dokarmiania zwierząt zimą. Podczas zajęć dowiedziały się, które ptaki zostają na zimę w naszym kraju oraz czym można je dokarmiać. Same gromadziły ziarna, nasiona, okruszki chleba. Dzieci wybrały się na zimowy spacer, aby uzupełnić zapasy w karmniku zamieszczonym w ogrodzie. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są nam wdzięczni za taką pomoc.
Dodano: 2019-12-12