Spotkanie z pielęgniarką w grupie I

Dnia 21 lutego do naszego przedszkola zawitała ? pani Barbara Krzemińska mama Julii , która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci z grupy I miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Pani Basia zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w nas zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu)? lęk.  Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.
Dodano: 2020-02-21